Februárban Műhely-számmal jelentkezik az Újvárad folyóirat. A megfigyelt: Nyiszli Miklós címmel Dr. Gáspárik Attila ír tanulmányt az Orvos voltam Auschwitzban című, a maga korában vitákat kiváltó kötet szerzőjéről, a romániai Securitate Irattárát Vizsgáló Bizottság (CNSAS) archívumában felfedezett dokumentumok alapján. Valahol Közép-Európában címmel közöl a lap szemelvények Adriana Babeți A 20. századi közép-európai regény szótára című művéből Gálfalvi Ágnes fordításában. „Hiába akarunk mi jó iskolát, ha náluk otthon nincs áram” címmel Plainer Zsuzsa kulturáis antropológussal az egykori nagyváradi Cinka Panna romatelepről beszélget Szűcs László.
A Galéria rovat a Tanulni a természettől? – Botanika című, a debreceni MODEM-ben látható csoportos művészeti kiállítás anyagát kínálja. Színpadról a világ címmel Simon Judit a közelmúltban szervezett fesztiválok tapasztalatai alapján ír a romániai Magyar színházak kínálatáról. Az első budapesti Kontextus művészeti programba Én, aki a rendszeren kívül-belül vagyok címmel Juraszek Krisztina írása kínál betekintést.
A megeleveníthetetlen máshollét címmel Kovács Edward a 71 éve született Zudor János két, 1989-es első kötetében megjelent versét elemzi. A Dokumentum rovat a nagyváradi levéltárban nemrég előkerült, Tabéry Gézához fűződő anyagokat, egy verset és egy Juhász Gyulának küldött táviratot mutat be.
A lapszám kapható a lapárusoknál, könyvesboltokban, a laptapir.ro oldalon és a holnap.ro online könyváruházban.